BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Philips kávézhat a Saeco-gépekből

A holland Philips Electronics szerezheti meg az olasz Saeco International Groupota francia PAI Partners befektetési társaságtól.

2009. május 25. hétfő, 14:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Il Sole-24 Ore olasz gazdasági napilap értesülése szerint a Philips 200 millió eurót ajánlott a súlyos adósságterhekkel küzdő kávégépgyártóért.

Az európai kávégéppiac 30 százalékát ellenőrző Saeco iránt korábban az olasz De’ Longhi, illetve a svéd Electrolux is érdeklődött. A Philips az ügyletről a végleges feltételek kidolgozása után ad információkat – közölte a holland cég –, ez nyilván annak tisztázását jelenti, hogy miként sikerül megállapodni a Saeco hitelezőivel.

A Philips ajánlata nyomán a bankok – köztük a BNP Paribas, az UniCredit, az Intesa Sanpaolo, a Rabobank – összesen 300 millió euró követelésüknek mondhatnának véglegesen búcsút a Saeco mintegy 500 milliós tartozásából. A vevőjelölt további 60 milliót költene a Saeco talpra állítására, s emellett arra is kötelezettséget vállal, hogy megtartja a mostani létszámot.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet