Az amerikai pénzügypolitika elsőszámú vezetője szerint a Wall Streeten alkalmazott fizetési gyakorlatok - amelyek egyebek mellett nagy év végi jutalmakat tartalmaznak - bátorították a túlzott kockázatvállalási hajlandóságot. Geithner ezért úgy véli, hogy átfogó és átlátható standardok kellenek, amelyek segítségével a felügyelők biztosíthatják, hogy többé nem történnek hasonló dolgok a társaságoknál.
Geithner azt is elmondta a Bloombergnek adott interjúban, hogy a kormány várhatóan június közepén áll elő a teljesítménynek megfelelő bérezési szabályozás módosításával. "Nem hiszem, hogy visszatérhetünk a korábban járt útra" - idézte szavait a Bloomberg. "Nagyon, nagyon alapvető változásokra lesz szükségünk" - tette hozzá.
Az adminisztráció fizetésekkel kapcsolatos terve csak egy részét képeszi a kiterjedt, a pénzügyi szektor szabályozására vonatkozó elképzeléseknek. Timothy Geithner korábban egyébként elutasította a speciális fizetési plafon bevezetését, pedig erre magától az elnöktől is erőteljes ösztönzést kapott.
Az amerikai pénzügyminiszter tartózkodott attól, hogy a válság végéről beszéljen, mivel szerinte a hitelezés továbbra is szoros, és a kamatok továbbra is túlságosan magasnak bizonyulhatnak számos kölcsönt felvevőnek. Geithner szerint a helyzet fokról fokra javul majd, ha a társaságok és a fogyasztók mérsékelni tudják adósságaikat.
Az USA pénzügyminisztere szerint valós kockázata volt annak, hogy egyes bankok túlságosan hamar akarták visszafizetni az állami forrásból kapott támogatást. Hogy egy esetleges újabb válsághullám ne okozzon nagy bajt ezeknél a bankoknál, az adminisztráció a szükségesnél jóval nagyobb tőkeellátottságot és jelentős magánszektorból való tőkebevonási képességet vár el ezektől a pénzintézetektől.
