BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Direkt csődbe viszik a GM-et?

A Washington Post szerint a kormány csődbe vinné a GM-et - időközben új kérője akadhat az Opelnek.

2009. május 22. péntek, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy kínai autógyártó lehet a negyedik jelentkező az Opelre - írja a Bloomberg. A május 20-i határidő után egy nappal a kínai cég - a források nem nevezték meg a vállalatot - egy levelet küldött a General Motorsnak, melyben érdeklődését fejezte ki, de egyáltalán nem biztos, hogy ebből ajánlat is lesz. Eddig a Fiattól, a kanadai alkatrészgyártó Magna International-től és az RHJ befektetési társaságtól érkezett ajánlat. A június 1-i határidőig kell a vállalatnak elvégeznie a szerkezetátalakítást és a költségcsökkentést, különben be kell jelentenie a csődvédelmet. A Washington Post értesülései szerint, az amerikai Pénzügyminisztérium csődbe vinné a General Motorst, mert ily módón a társaságnak lehetősége nyílik egy pótlólagos, 30 milliárd dolláros állami hitel lehívására. Azonban, egy névtelen forrásból úgy tudja a Reuters, hogy ilyen tervei nincsenek az Obama adminisztrációnak, és az átstrukturálás eredményeiről csak június 1-én fognak beszámolni. Abban az esetben, ha a GM bejelenti a csődvédelmet - ahogy ezt sokan várják - várhatóan a cég összes egészséges eszközét egy új társaságba viszik át, ami az amerikai állam tulajdonában lenne.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet