BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tömegeket küld utcára az elektronikai óriás

A második negyedéves eredményeinek napvilágra kerülése után újabb jelentős leépítéseket jelentett be a Hewlett-Packard: a vállalat globális munkaerő-állományának 2 százalékát, mintegy 6400 főt küld el a közeljövőben.

2009. május 21. csütörtök, 18:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég bevétele az április 30-án végződő negyedévben 1,7 milliárd dollárra esett vissza, szemben a tavalyi 2,1 milliárd dollárral, miközben az értékesítés 3 százalékkal 27,4 milliárd dollárra csökkent. A PC-üzletág árbevétele 19 százalékkal, 8,2 milliárd dollárra, míg a hordozható számítógépek árbevétele 13 százalékkal apadt.

A szoftverek értékesítése 15 százalékkal, 880 millió dollárra csökkent.

A gazdasági válság miatt jelentős kereslet-visszaeséssel küszködő HP tavaly a következő három évre a 320 ezer fős dolgozói gárdájának mintegy 7,5 százalékát érintő elbocsátást jelentett be, melynek felét az Egyesült Államokban, másik felét a tavaly 14 milliárd dollárért megvásárolt EDS munkásai közül bocsátanák el.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet