BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Öt nap után fékre lépett Európa

Csökkenést hozott a reggeli kereskedés Európa tőzsdéin, megszakítva az ötnapos emelkedést. Az elsődleges ok ez esetben is Amerika, ahol a Fed növekedési várakozásai nem biztatnak a gazdasági válságból való gyors kilábalással.

2009. május 21. csütörtök, 11:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető európai részvények FTSEurofirst 300-as indexe 0,9 százalékkal 868,20 pontra csökkent. A mutató eddig egyébként 35 százalékot emelkedett a mindenkori legalacsonyabb, március 9-i értéke óta. Nem szerepelnek egyelőre jól a regionális piacok sem, a brit FTSE-100 indexe 0,32 százalékkal, a német DAX és a francia CAC-40 indexek pedig majd 2 százalékkal álltak délelőtt alacsonyabban a tegnapi zárásnál.

A bányavállalatok közül a BHP Billiton, a Rio Tinto és az AngloAmerican 2 és 3,2 százalék közötti esést mutatnak, de az olajcégek sem szerepelnek jól, a BP, a Shell és a Total 1,5 és 2 százalék közötti mértékben gyengültek. Nem teljesítenek jól továbbá a reggeli órákban a banki részvények sem.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet