Magyarország legnagyobb külföldi kötődésű bankjainak tulajdonosai megerősítették: nem szüntetik be tevékenységüket hazánkban, és annyi tőkét juttatnak itteni leányvállalataiknak, amennyi a válság átvészeléséhez szükséges. A Bayerische Landesbank, az Erste Group, az Intesa SanPaolo, a KBC Group, a Raiffeisen International és az UniCredit az IMF és az Európai Bizottság képviselőivel folytatott megbeszélésen erősítette meg szándékát - írja a Bloomberg. A hat bank vezetői elmondták: a tőkeemelés megkerülhetetlen, és ahol szükséges ennek eleget is fognak tenni, hozzátéve, hogy jelenleg Magyarország minden bankja jó pénzügyi állapotban van.
