BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Maradnak a nemzetközi bankok Magyarországon

A hazánkban működő külföldi leánybankok tulajdonosai megerősítették, hogy nem tervezik megszüntetni magyarországi tevékenységüket, a szükséges tőkeemeléseket végrehajtják.

2009. május 21. csütörtök, 10:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország legnagyobb külföldi kötődésű bankjainak tulajdonosai megerősítették: nem szüntetik be tevékenységüket hazánkban, és annyi tőkét juttatnak itteni leányvállalataiknak, amennyi a válság átvészeléséhez szükséges. A Bayerische Landesbank, az Erste Group, az Intesa SanPaolo, a KBC Group, a Raiffeisen International és az UniCredit az IMF és az Európai Bizottság képviselőivel folytatott megbeszélésen erősítette meg szándékát - írja a Bloomberg. A hat bank vezetői elmondták: a tőkeemelés megkerülhetetlen, és ahol szükséges ennek eleget is fognak tenni, hozzátéve, hogy jelenleg Magyarország minden bankja jó pénzügyi állapotban van.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet