BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszállítói felét dobja a Sony

A cég számításai szerint a megrendelések központosítása és koncentrálása közel négymilliárd eurós megtakarítást eredményezhet.

2009. május 21. csütörtök, 12:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy éven belül a jelenlegi 2500-ról nagyjából 1200-ra csökkenti a beszállítók számát a Sony veszteségei miatt, az intézkedéstől a beszerzési költségek 20 százalékos csökkenését várják. A vállalat 14 év óta először veszteséges, legfőbb problémaként azt jelölték meg, hogy a nem megfelelő együttműködés miatt az egyes részlegek a beszállítói szerződéseket külön-külön kötik meg.

A rendszer központosításával a partnerek mintegy 50 százalékától válik meg a gyártó, így az egy beszállítóra jutó nagyobb rendelésállomány miatt alacsonyabb árakat tudnak majd kialkudni. A megtakarítás elérheti az 500 milliárd jent, azaz 3,84 milliárd eurót a cég számításai szerint.

A Sony márciusban zárta üzleti évét, amely során 98,9 milliárd jen, azaz 750 millió euró adózás utáni veszteséget termelt. A jelenlegi üzleti évben 8 ezres elbocsátást és a kölcsönzött munkaerő szintén 8 ezres csökkentését tervezi a vállalat, világszerte pedig 57 gyárából 8-at bezár - írja az MTI Eco.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet