BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állja a strapát itthon a Sony

Veszteségei ellenére nem épít le itthon a Sony, sőt Magyarországon fejlesztés is zajlik - írja az MTI-Eco.

2009. május 21. csütörtök, 18:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vállalat globális gondjai ellenére nincs jele a Sony magyarországi gyárában létszámleépítésnek, sem a beszállítók számának csökkentésének, sőt: fejlesztés és létszámbővítés zajlik - írja az MTI-Eco.

Ha szerepel is a Sony globális tervei között a vállalat egészét átfogó megszorítás, a gödöllői gyárban ennek nincsenek előjelei, sőt, nagy ütemben folynak új termékük, a Blu-Ray DVD lejátszó gyártásának előkészületei. Az öt gyártósor beindításához szükséges létszám egy részét - 32 főt - már felvették, s a közeljövőben újabb 60 szakemberrel kívánják gyarapítani a csapatot - mondta Károlyfi Irén, a Sony Hungária HR-vezetője.

A Sony Hungáriánál jelenleg 630-an dolgoznak, ám az új termék gyártásának elindulását követően létszámuk akár a 700-750 főt is elérheti - tette hozzá Károlyfi.

A Sony márciusban zárta üzleti évét, amely során 98,9 milliárd jen, azaz 750 millió euró adózás utáni veszteséget termelt. A jelenlegi üzleti évben 8 ezres elbocsátást és a kölcsönzött munkaerő szintén 8 ezres csökkentését tervezi a vállalat, világszerte pedig 57 gyárából 8-at bezár.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet