BUX 138747.59 -0,08 %
OTP 45210 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

700 munkahelyet hoz Magyarországra a Huawei

Komáromban és Pécsett összesen 20 ezer négyezetméternyi, két év alatt 700 új munkahelyet teremtő gyártóbázist hoz létre a kínai társaság.

2009. május 21. csütörtök, 08:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Komáromban és Pécsett gyártóbázist hoz létre a Huawei Technologies, ezzel összesen 700 új munkahelyet teremtve - írja a Világgazdaság. A 2005 tavaszán tett ígéretet beváltó szándék olyannyira komoly, hogy már meg is kezdték a lehetséges dolgozók kiválasztását.

A lap információi szerint a távközlési hálózati eszközöket gyártó ázsiai vállalat összesen 20 ezer négyzetméter területű üzemet épít a két város ipari parkjában, idén 280, jövőre pedig 420 embert kívánnak felvenni. A termelés az első évben 800 millió, jövőre pedig 1,1 milliárd dollár lesz a vállalat képviselői szerint.

A Huawei a héten írt alá optikai hálózati berendezések szállításáról és rendszertámogatásról szóló megállapodást a Magyar Telekommal, a távközlési cég 2009-2013 közötti, összesen 40 milliárd forintos hálózatfejlesztései keretén belül. A vállalat egyébként 2004 óta van jelen Magyarországon, eleinte 6 fős hazai-, a későbbiekben pedig már 100 fős kelet-európai kereskedelmi irányító központjával.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet