BUX 138772.16 -0,06 %
OTP 45210 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hárman küzdenek tovább az Opelért

Három ajánlat érkezett a General Motors (GM) német egységére, az Opelre a szerda esti határidőig - jelentette be az amerikai autógyár.

2009. május 20. szerda, 20:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az esetleges június elsejei csődre készülő General Motors három ajánlatot kapott az Opelre - közölte Chris Preuss, a GM Europe szóvivője.

A Fiat az Opel mellett az ugyancsak a GM kötelékébe tartozó brit Vauxhallra is benyújtotta az ajánlatát, de a legnagyobb olasz autógyár ezeken kívül a Chryslerrel is egyesülne az Obama-adminisztráció által is támogatott tervei szerint.

Az olaszokon kívül a kanadai-osztrák Magna International autóipari beszállító is szemet vetett a német autógyárra, és a belga székhelyű RHJ International befektetési társaság is bejelentkezett az Opelért. Utóbbi szintén az autóalkatrész-gyártásra fókuszál, és a múltban főleg Japánban fektetett be.

A GM kénytelen lesz csődvédelmet kérni, amennyiben júniusig nem teljesíti a kormányzati támogatásért elvárt szerkezetátalakítást és költségcsökkentést. A tervezett változások részeként a vállalat az Opel többségi tulajdoni részét értékesítené, amelynek Németországon kívül Belgiumban, Spanyolországban, Lengyelországban és Nagy-Britanniában is vannak gyártókapacitásai.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet