Ausztriában 2010-től az infláció mértékének megfelelően, 2,4 euróval lesz drágább az egy évre érvényes autópálya matrica, így 76,2 euróba fog kerülni - írja az MTI-Eco.
Az autósoknak az autópályákon és a gyorsforgalmi utakon 22,9 eurót kell majd fizetniük egy két hónapra érvényes matricáért 22,2 euró helyett. A 10 napos matrica ára 7,7 euróról 7,9 euróra emelkedik. A motorkerékpárosoknak is fizetniük kell, a kéthavi díj 11,5 lesz, a 10 napos matricáért pedig 4,5 eurót kérnek el a korábbi 4 euró 40 cent helyett.
Ausztriában utoljára 2007 végén drágult a sztrádahasználat, az éves matrica ára 73,80 euróra emelkedett, előzőleg évekig 72,60 euró volt.
