A Morgan Stanley brókerei az európai piacokon is jelen lévő sörgyártók papírjait rangsorolva a SABMiller részvényeit ítélte a legjobbnak - írja a Marketwatch.
A Kőbányai és az Arany Ászok gyártójának részvényeit értékelték a legjobbra a bankház brókerei. A SABMiller papírok mellett az Anheuser-Busch InBev részvényeit is felülsúlyozottra értékelte az MS, míg a Carlsberg egyenlő súlyozásra, a Heineken részvényeket pedig alulsúlyozottra értékelte a bankház.
A Morgan Stanley szerint az Egyesült Államokban 2 százalékkal mérséklődhet a söripar forgalma az idén, miközben Európában akár 5-9 százalékos visszaesés is lehetséges.
