BUX 139467.63 0,44 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Kőbányai a legjobb, a Heineken a legrosszabb

Az európai tőzsdéken is jegyzett sörgyártók rangsorában a SABMiller végzett az élen, míg a Heineken a legvégén.

2009. május 20. szerda, 10:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Morgan Stanley brókerei az európai piacokon is jelen lévő sörgyártók papírjait rangsorolva a SABMiller részvényeit ítélte a legjobbnak - írja a Marketwatch.

A Kőbányai és az Arany Ászok gyártójának részvényeit értékelték a legjobbra a bankház brókerei. A SABMiller papírok mellett az Anheuser-Busch InBev részvényeit is felülsúlyozottra értékelte az MS, míg a Carlsberg egyenlő súlyozásra, a Heineken részvényeket pedig alulsúlyozottra értékelte a bankház.

A Morgan Stanley szerint az Egyesült Államokban 2 százalékkal mérséklődhet a söripar forgalma az idén, miközben Európában akár 5-9 százalékos visszaesés is lehetséges.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet