A megrendelések, a forgalom és az export visszaesése a cseh vállalatokat is súlyosan érinti, azonban az ottani gyáriparos szövetség felmérése szerint a profitabilitásnak a bevételkiesésből eredő csökkenését egyelőre nem a dolgozok elbocsátásával pótolják - írta az MTI-Eco.
A megkérdezett cégek 60 százaléka a béreken, ezen belül is a prémiumok visszafogásán kíván spórolni. Lényegében ugyanennyien nyilatkoztak úgy, hogy tartózkodnak az elbocsátásoktól, illetve legfeljebb néhány embert küldtek el - derült ki az 1600 céget felölelő kutatásból.
Csehországban az első negyedéves GDP 3,4 százalékkal maradt el az előző évitől és az Európai Bizottság 2,7 százalékos mínuszt vár az év egészére. Jövőre a mostani prognózisok szerint azonban már enyhe (0,6 százalék) növekedést is elérhet a cseh gazdaság.
