BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglovagolná a válságot a szlovák autóipar

A világ legmodernebb és legrugalmasabb üzemeivel rendelkező szlovákiai autógyártás termékoffenzívára készül, hogy pótolja a más országokban bezárt autógyárak nyomán keletkezett űrt.

2009. május 18. hétfő, 16:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A következő két esztendőben duplájára növelné termelését a Volkswagen Slovakia, így 2011-ben már évi 400 ezer autót állítanának elő a szomszédos országban. A terveket nem gátolja az sem, hogy egyelőre egyhetes bezárásra kényszerült a VW szlovákiai telephelyein, ahol az egyébként nehezen értékesíthető VW Touareg és Porsche Cayenne modellek készülnek. A szlovák leányvállalat reményeit az táplálja, hogy az anyavállalat Pozsonyba telepíti a konszern új családi modelljének a gyártását. A 308 milliós beruházás nyomán 1500 új munkahely jön létre, a mostani üzemszünetben pedig az új beruházást készítik elő.

A németországi roncsprémium program nyertese lehet a Peugeot-Citroën nagyszombati (Trnava) gyára, amely csak túlórázással képes teljesíteni a megrendeléseket. A keresletélénkítő program átmeneti hatása ellenére is bízik abban a szlovák autógyár, hogy modelljei - a Peugeot 207 és a Citroën C3 Picasso - megfelel a vásárlásoknál a takarékos fogyasztást előtérbe helyező, de még kialakulóban lévő piaci trendnek.

A Kia autógyár az év második felében kezdi meg egy jövőre sorozatgyártásba kerülő új modelljének a próbaüzemét. A Kia még az ágazati krízis előtt kezdte meg a Cee'd sorozatgyártását, a válság ezért nem termeléscsökkenést, hanem a növekedés lassulását idézte elő. Tavaly Zsolnán 38 százalékkal több autó készült mint 2007-ben, ám ez a szám elmarad a tervezettől.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet