Az MTI tudósítása szerint Angela Merkel német kancellár ma ismét megerősítette, hogy az Opelnek nyújtandó bárminemű kormányzati segítség előfeltétele egy tőkeerős beruházó fellépése, aki képes biztosítani a gyár tartós fejlődését és a munkahelyek megőrzését. A német kormány szerdára várja az eddigi két jelentkező, az olasz FIAT és az osztrák-kanadai Magna végleges ajánlatát. Szakértők szerint ez utóbbi társaság az orosz piacait is biztosíthatná az Opelnek, miután a GAZ autógyárral karöltve érdeklődik az Opel iránt.
A FIAT időközben megerősítette az Opel átvételének szándékát. Sergio Marchionne, az olasz gyár első embere hangoztatta, hogy a FIAT a négy németországi Opel-gyár közül egyet sem zárna be, bár, elismerte, szó lehet a munkahelyek számának csökkentéséről. Az esetleges átvétellel kapcsolatban már tárgyalásokat folytatott annak a négy érintett tartomány minisztereivel.
A Magna is megerősítette, hogy szerdán végleges ajánlattal áll elő. Egyes iparági források szerint az Opel-alkalmazottak, illetve az üzemi tanács vezetőinek körében a FIAT-tal szemben jóval nagyobb a bizalom a Magna ajánlata iránt.
A német kabinet felkészült arra is, hogy ha bejelentik az amerikai anyavállalat, a General Motors (GM) csődjét, akkor az Opelnél azonnali kormányzati segítségre lesz szükség. A kormányzati megoldás biztosíthatná, hogy a GM csődje esetén az Opel talpon maradhasson, és folytatódjanak a tárgyalások a lehetséges beruházókkal. Ezzel szemben a szövetségi kartellhivatal elutasította az Opelben való tervezett kormányzati részvételt, hangoztatva, hogy minden fajta, a reálgazdaság egyik szereplőjének nyújtandó szubvenció, illetve támogatás alapvetően versenyellenes.
