A KBC arra kérte a belga tőzsdefelügyeletet (CBFA), hogy függessze fel a bank részvényeinek kereskedését, mert "vad pletykák" terjedtek el a KBC-nek nyújtandó harmadik állami segítségről, ami kedden 13 százalékkal nyomta le papírjai árát. Lapértesülések szerint a pénzintézet valóban új mentőcsomagon dolgozik a kormánnyal, miután arra készül, hogy újabb 1 milliárd eurót írjon le újracsomagolt értékpapírokból álló adóssága (CDO) értékéből.
A De Tijd című belga lap úgy tudja, hogy két lehetőségről tárgyalnak. Az egyik az lenne, hogy az állam garanciát vállalna az érintett követelésekre, amelyeket elkülönítenének, a második, hogy a kormány közvetlen tőkeinjekcióval mérsékelné a veszteséget.
A KBC eddig kétszer kapott pénzt az államtól. Októberben a szövetségi korány adott 3,5 milliárd eurót, majd januárban a flamand regionális kormány 2 milliárdot. A bank 2008-ban 2,48 milliárd euró nettó veszteséget könyvelt el úgynevezett strukturált pénzügyi termékeinek értékvesztése miatt.
Ugyanakkor, szemben két belga szektortársával, a Fortisszal és a Dexiával, amelyek állami tulajdonban kerültek, a KBC eddig elkerülte ezt a sorsot.
