BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel egy évtizedet lép vissza a Toyota

A Toyota Motor Corp. szerdán újabb, szakértők szerint rendkívül pesszimista előrejelzést adott várható teljesítményére vonatkozóan.

2009. május 13. szerda, 11:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az évente akár 10 millió autó gyártására is képes Toyota az idén mindössze 6,68 millió autó gyártását tervezi. A társaság szóvivője a Bloombergnek nyilatkozva elmondta: hazai 11 motorgyártó-sorából hármat leállít az év közepére, autógyártását pedig már az Egyesült Államokban is visszafogta. A japán autógyártó két legnagyobb felvevőpiacán - a hazain és az Egyesült Államok belin - tapasztalt jelentős kereslet-visszaesésre reagálva a tavalyi 9,24 millióról 6,68 millióra, 28 százalékkal csökkenti idén autógyártását.

Ez hét év óta a legalacsonyabb kibocsátás a társaságnál, amely a saját előrejelzése szerint a 2009/10-es pénzügyi évére vonatkozóan 550 milliárd jenes veszteségre számít szemben a március 31--én lezárult pénzügyi évben realizált 436,9 milliárd jenes veszteséggel. A Toyota 2007/08-ban még 1720 milliárd jen nyereséget termelt.

A Toyota számításai szerint forgalma az idén 18 százalékkal 7,34 millió gépkocsira csökkenhet. Elemzők szerint a Toyota teljesítményét megviseli a tengerentúli piacokon tapasztalt, 30 éve nem látott visszaesés. A részvény jegyzése 1,3 százalékos mínuszban 3740 jenen zárt szerdán. A papír az idén 27 százalékkal értékelődött fel.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet