BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hiábavaló volt az osztrák élénkítés?

Nem tartják hasznosnak az osztrák kis- és közepes vállalkozások az eddigi gazdaságélénkítő intézkedéseket, ez derült ki egy kedden közzétett felmérésből.

2009. május 12. kedd, 19:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vállalkozások több mint fele "kifejezetten elégtelennek" találja az osztrák politika eddigi próbálkozásait, állapította meg a Creditreform pénzügyi tanácsadó vállalat a Der Standard című napilap számára készített tanulmányában.

A kis- és közepes vállalkozások 90 százaléka eddig semmilyen élénkítő állami eszközt sem vett igénybe, és mindössze 10 százalékuk tervezi, hogy élni fog valamelyik lehetőséggel. Sokuk szerint az eddigi intézkedések jó része csak papíron valósult meg, illetve átláthatatlan, vagy a róla szóló tájékoztatás nem megfelelő.

A felmérésben részt vett 1800 vállalatnak a 38 százalékánál gondolják úgy, hogy az utóbbi hónapokban romlottak a friss tőkéhez jutás feltételei.

A válság teljes erejével csapott le a kis- és közepes vállalatokra, állapítja meg a Creditreform. Egy évvel ezelőtt még csak 21 százalékuk jelentett bevételcsökkenést, most a cégek mintegy 60 százaléka panaszkodott a bevételek visszaesésére, leginkább az építőiparban (64 százalék) és a feldolgozóiparban (63,6 százalék) tevékenykedő vállalkozások. Hatvan százalékuk próbál a munkaidő- és a túlóra-költségeken spórolni, és minden tízedik vezetett be rövidített munkaidőt.

Ugyanakkor a beruházási hajlandóság továbbra is erős az osztrák kis- és közepes vállalatok körében, minden második tervez beruházást a következő fél évben. A Creditreform szerint kevéssé az inflációtól való félelem ennek az oka, inkább az, hogy a válság utáni időszakra készülnek.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet