Bernanke szerint a dollár erős lesz, mivel az USA gazdasága erős, a központi bankja pedig nem fog habozni a kamatemelés eszközével élni, ha szükséges lesz. A Fed nulla százalék közelébe mérsékelte az alapkamatot, és a dollár-százmilliárdokat pumpált a pénzpiacokba, hogy megakadályozza a financiális piacok befagyását. A múlt év végén a dollár ugyan erősödött, mivel a befektetők menedékként vásárolták a zöldhasút, de a Fed intézkedései mellett a költségvetési hiány növekedése miatt is ismét előtérbe kerültek a dollár gyengülésével kapcsolatos aggodalmak.
A Federeal reserve elnöke a pénzintézetek állapotáról is beszélt. Az első visszajelzések bátorítóak - mondta Bernanke a stresszt tesztek kapcsán az atlantai Fed konferenciáján. A bankok között sokan jól haladnak a részvénytőke emelését illetően, többen részvénykibocsátást jelentettek be - tette hozzá. Ezen kívül számos bank jelentett be terveket hosszútávú adósságaik kibocsátására, amelyekre nem vonatkozik a szövetségi betétbiztosító (FDIC) garanciája.
A Fed elnöke szerint azonban így is bizonyos időbe telik majd, míg a tesztek teljesen vissza tudják majd állítani a befektetői bizalmat, és teljesen garantálják a bankok hozzáférését a privát tőkéhez.
A Fed és a szabályozó hatóságok a múlt héten jelentették be, hogy a vizsgált 19-ből 10 pénzintézetnek összességében mintegy 75 milliárd dollárnyi plusz tőkére lesz szüksége a legrosszabb gazdasági szcenárió esetén.
