A Citi, a Goldman Sachs, a J.P. Morgan és a Morgan Stanley közreműködésével 300 millió, névértéken 1 centes részvény kibocsátására készül a Ford, melyből többek között a United Auto Workers szakszervezet egészségügyi alapjába fizetne be. Az autógyártó közkézen forgó részvényhányada május elsején 2,8 milliárd darab volt, így a mostani kibocsátás 11 százalékkal növelné a teljes részvényállományt, és a hétfői 6,08 dolláros záróár mellett több mint 1,8 milliárd dolláros tőkeemelést jelentene. A bejelentést követő napon New Yorkban közel 10 százalékkal 5,51 dollárra esett vissza a nyitás utáni első fél órában a Ford részvényeinek jegyzése.
Alan Mulally vezérigazgató abban bízik, hogy a kibocsátás révén végrehajtott tőkeemeléssel elkerülheti, hogy a kormányzathoz kelljen fordulnia, ha az iparág forgalma továbbra is a jelenlegi közel 30 éves mélyponton marad. Versenytársai siralmas helyzetét kihasználva - a GM a csőd szélén táncol, 15,4 milliárd dolláros kölcsönre szorul, míg a bedőlt Chrysler a Fiattal kellett szövetkezzen a fennmaradásért - a Ford javítani tudott piaci helyzetén, Mulally várakozásai szerint 2011-re ismét nullszaldós lehet.
A kibocsátásban segédkező pénzintézeteknek a Ford felajánlotta, hogy a kibocsátást követő 30 napon belül további 45 millió részvényt vásároljanak.
