BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A romló mérlegadat is jó Amerikában

Az Amerikai Egyesült Államok külkereskedelmi mérlegének hiánya márciusban az elmúlt nyolc hónapban először ismét nőtt, de így is jobb lett a vártnál.

2009. május 12. kedd, 14:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kereskedelmi mérleg hiánya márciusban 5,5 százalékkal 27,6 milliárd dollárra emelkedett, a februári 26,1 milliárd dolláros, kilencéves mélypontot jelző adatról. Az elemzők 29 milliárd dolláros számot vártak. A jelentés megjegyzi, hogy a javulást okozó tényezők zöme már nem is hat, miután az üzemanyagköltségek emelkednek, a kormányzati gazdaságélénkítő intézkedések pedig vélhetőleg felpörgetik a fogyasztói keresletet. Amint az amerikai fogyasztók visszatérnek, ez ismét a kereskedelmi deficit növekedésével jár majd - mondta a Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ elemzője, Chris Rupkey a Bloombergnek.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet