BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megválik amerikai lapjaitól a Metro

Megválik amerikai lapjaitól a Metro svéd médiavállalkozás, amely Magyarországon is kiadja a Metro című ingyenes napilapot. Az összesen napi 590 ezer példányban megjelenő amerikai lapokat a Metro egy korábbi vezérigazgatója veszi meg. Az ügylet értékét nem hozták nyilvánosságra.

2009. május 11. hétfő, 11:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pelle Tornberg új alapítású Seabay Media nevű cége az ügylettel három ingyenes New York-i, illetve philadephiai lapot vesz át, valamint a Boston Metrót, amelyet a Boston Globe-bal együtt adtak ki. Tornberg a felvásárlással kapcsolatban azt közölte: tisztában van az amerikai médiapiaci kihívásokkal, de bizakodó atekintetben, hogy a Metro márkanév vonzó a hirdetők számára - írta az MTI-eco.

A lapeladások mellett a Metro hétfőn azt is bejelentette, hogy 528 millió korona értékben új részvénykibocsátást tervez adósságai törlesztésére és meglevő üzleti tevékenysége fenntartására (1 euró = 10,4 korona).

A cég közleménye szerint a vártnál súlyosabb gazdasági válság, valamint annak a hirdetési piacra gyakorolt hatása következtében a Metro tavaly üzemi eredményét tekintve ráfizetéses volt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet