BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglehet jövőre a 3 százalékos lengyel hiány

A pénzügyminiszter-helyettes szerint Lengyelország le tudja szorítani az áállamháztartás hiányát 2010-ben és így lehetővé válik a 2012-es euróbevezetés.

2009. május 11. hétfő, 13:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövőre sikerülhet a GDP 3 százaléka alá szorítani az államháztartási hiányt Lengyelországban Ludwik Kotecki pénzügyminiszter-helyettes szerint - írja az MTI-Eco. A 2012-es euróbevezetés céldátum tartásához 2011-ben valamennyi feltételnek meg kell felelnie Lengyelországnak. A pénzpiaci bizonytalanság és a globális válság miatt a kritériumok többségét jelenleg nem teljesítjük, de nem is most kell ezeket teljesíteni - mondta a helyettes tárcavezető. Az euró 2012-re tervezett bevezetésének egyik feltétele, hogy a deficit 2010-ben 3 százalék alatt legyen. A GDP-arányos hiány 2008-ban 3,9 százalék volt, idén pedig 4,6 százalékon tetőzik a várakozások szerint.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet