Jövőre sikerülhet a GDP 3 százaléka alá szorítani az államháztartási hiányt Lengyelországban Ludwik Kotecki pénzügyminiszter-helyettes szerint - írja az MTI-Eco. A 2012-es euróbevezetés céldátum tartásához 2011-ben valamennyi feltételnek meg kell felelnie Lengyelországnak. A pénzpiaci bizonytalanság és a globális válság miatt a kritériumok többségét jelenleg nem teljesítjük, de nem is most kell ezeket teljesíteni - mondta a helyettes tárcavezető. Az euró 2012-re tervezett bevezetésének egyik feltétele, hogy a deficit 2010-ben 3 százalék alatt legyen. A GDP-arányos hiány 2008-ban 3,9 százalék volt, idén pedig 4,6 százalékon tetőzik a várakozások szerint.
