A leggyorsabban Ázsia állhat talpra a válságból, és Kína hamarosan átveszi az Egyesült Államoktól a világggazdaság motorja címet - nyilatkozta Soros a Frankfurter Allgemeine Zeitung hétfői számában. "A gazdasági szabadesés véget ért, a pénzügyi rendszer összeomlásának veszélye elhárult, a lefelé mutató trend pedig csillapul" - fogalmazott a magyar származású milliárdos befektető.
Soros György szerint a pénzügyi válság nagy esélyt jelentett a gyenge országoknak az euróövezet részévé válni. Emellett úgy véli, a krízisnek arra kellene motiválnia Németországot, a legerősebb, eurót használó országot, hogy tűzzön ki célokat egy hatékonyabb euróövezeti rendszer kialakítására. Ezzel szemben Soros hiányolja a német kormány kezdeményező szerepét a témában. Az üzletember mindemellett arra számít, hogy a dollár már nemigen veszít értékéből az euróval szemben, sőt.
