BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már Soros szerint is túl vagyunk a nehezén

A pénzügyi válság enyhül, az egyes országok által létrehozott gazdaságélénkítő csomagok pedig úgy tűnik, elkezdtek működni Soros György szerint.

2009. május 11. hétfő, 14:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A leggyorsabban Ázsia állhat talpra a válságból, és Kína hamarosan átveszi az Egyesült Államoktól a világggazdaság motorja címet - nyilatkozta Soros a Frankfurter Allgemeine Zeitung hétfői számában. "A gazdasági szabadesés véget ért, a pénzügyi rendszer összeomlásának veszélye elhárult, a lefelé mutató trend pedig csillapul" - fogalmazott a magyar származású milliárdos befektető.

Soros György szerint a pénzügyi válság nagy esélyt jelentett a gyenge országoknak az euróövezet részévé válni. Emellett úgy véli, a krízisnek arra kellene motiválnia Németországot, a legerősebb, eurót használó országot, hogy tűzzön ki célokat egy hatékonyabb euróövezeti rendszer kialakítására. Ezzel szemben Soros hiányolja a német kormány kezdeményező szerepét a témában. Az üzletember mindemellett arra számít, hogy a dollár már nemigen veszít értékéből az euróval szemben, sőt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet