Az utóbbi időben a szokásosnál is többen fordultak kérdéssel az ÖAMTC jogi tanácsadó szolgálatához azzal kapcsolatban, hogy a magyar vám- és pénzügyőrség megbírságolta őket jövedéki termékek - alkohol, illetve dohányáru - Magyarországra való bevitele miatt. Egy stájerországi családot például 20 ezer forintra bírságoltak, miután a határátlépés után 2,5 liter pálinkát találtak náluk - írta az ÖAMTC.
A Vám és Pénzügyőrség szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy készek minden konkrét eset megvizsgálására, szerintük csúsztatás vagy félreértés állhat az ÖAMTC általánosító megállapításai mögött. Sipos Jenő, a VPOP szóvivője elmondta, hogy a példának felhozott esetben a vámosok jövedéki ellenőrzést hajtottak végre, amelyben 2,5 liter zárjegy nélküli azonosíthatatlan eredetű pálinkát találtak a gépkocsiban. A gépkocsi vezetője ráadásul a pénzügyőrök kérdésére válaszolva tagadta, hogy jövedéki termék lenne a gépkocsijában. Így az eljárás teljesen szabályszerű volt és a megbüntetett osztrák állampolgár sem élt kifogással ellene a magyar szerveknél - tette hozzá a VPOP szóvivője.
Az osztrák autóklub említ egy tiroli utazót is, aki kétszáz szál cigarettával a csomagjában akart beutazni az országba, s akivel azt közölte egy magyar vámos, hogy csak negyven szálat vihet át a határon, és az efeletti mennyiséget megsemmisíttette vele - írta az ÖAMTC. Ennek az esetnek a helyét és idejét még nem sikerült azonosítani, így erre a VPOP sem tudott reagálni egyelőre.
