BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Japánok vásárolnak be a Morgan Stanleyből

A befektetési banknak tőkét kell emelnie, ezért részvényeinek több mint 20 százalékát eladja a Mitsubishi UFJ-nek.

2009. május 11. hétfő, 09:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mitsubishi UFJ pénzügyi csoport bejelentette, hogy 600 millió dollárnyi törzsrészvényt vásárol a Morgan Stanleyben, és ezzel több mint 20 százalékos részesedéshez jut a befektetési bankban - írja a Marketwatch. A japán bank 24 dollárt fizet egy papírért, és 25 millió részvényt vásárol meg május 13-án - a pénzügyi csoport azonban nem fog a részesedésért fizetni, mivel az ügylet keretében a Morgan Stanley 60 milliárd jen értékben nem átváltható elsőbbségi részvényeket fog visszavásárolni. A tranzakció előzménye az amerikai bank múlt heti nyilatkozata, miszerint 2 milliárd dollárnyi részvényét adja el, miután a Fed kijelentette, hogy a pénzintézetnek 1,8 milliárd dollárral kell emelnie törzstőkéjén.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet