BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatmilliót kaszált egy hölgy öreg az autóján

Irdatlan áron cserélnek gazdát az öreg Aston Martinok

2009. május 11. hétfő, 14:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy Aston Martin DB5-ös veterán autó 188 ezer fontért (287 180 dollár) cserélt gazdát a patinás cég telephelyén tartott hét végi aukción. Az 1964-ben forgatott Goldfinger című James Bond-film autó sztárjának értékét előzetesen 160-180 ezer fontra tették a szakértők - úgy tűnik, a válság nem minden vevő kedvét vette el a vásárlástól. A névtelen vevő lehetett pénzügyi befektető, vagy autógyűjtő, vagy csupán a brit szuperkém filmjeinek gazdag rajongója.

Az autóárveréseket szervező Bonhams-csoport tapasztalatai szerint az Aston Martinokat a londoni City pénzes bankárai és a hozzájuk hasonló vevők keresik, a felkínált autók 80 százaléka elkel, és vaskos hasznot hoz az eladóknak és az árverések lebonyolítóinak. A Bonhams az elmúlt évben 37 autót eladott a hozzá bevitt 47-ből, és 3 millió font közvetítői díjat tett zsebre. További 35 kisebb autón 4,7 millió bevételre tett szert. Vevői jellemzően brit és európai magánemberek.

A legmagasabb árat, 320-360 ezer fontot egy 1969-es éj kék DB6 Mark 2 Volante lenyitható tetős autótól várták, de ezt nem sikerült eladni. Jól járt viszont az a hölgy, aki a Bonhamsnál 2000-ben 60 ezer fontért vásárolt egy DB5-öst, majd 160 ezret fizetett az Aston Martin-gyárnak az autó felújításáért. Egy brit mániákusnak 240 ezer fontot ért meg az autó - a befektető 6 millió 243 ezer forintnak megfelelő összeggel lett gazdagabb.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet