A harmadik legnagyobb európai tehergépjármű-gyártónak számító MAN 59 telepén tartottak razziát, hét esetben pedig magánszemélyek lakásain végeztek házkutatást az elmúlt egy hétben.
A gyanúsítottak között vannak a MAN alkalmazottai mellett lehetséges vásárlók is, akiket vesztegetéssel és adóelkerüléssel gyanúsítanak. Az ügyészség tájékoztatása szerint a két letartóztatott személy egyikét már szabadon engedték.
A hivatalos bejelentés szerint az eddigi bizonyítékok alapján feltételezhető, hogy Németországban egy, a kamionok és buszok értékesítését felfuttató rendszer működött. A gyanú szerint a törvénytelen módszereket 2002-tól egészen máig alkalmazták. A müncheni ügyészség világossá tette, hogy a két letartóztatott személye egyike sem tagja a járműgyártó jelenlegi igazgatóságának.
A MAN tájékoztatása szerint az eljárásban együttműködik a hatóságokkal.
