BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dagad a vesztegetési botrány a MAN-nál

Két embert letartóztattak és több mint száz személy ellen pedig nyomozás indult a müncheni ügyészségen a MAN AG-nál feltételezett illegális kifizetések miatt - adta hírül a Bloomberg.

2009. május 11. hétfő, 16:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A harmadik legnagyobb európai tehergépjármű-gyártónak számító MAN 59 telepén tartottak razziát, hét esetben pedig magánszemélyek lakásain végeztek házkutatást az elmúlt egy hétben.

A gyanúsítottak között vannak a MAN alkalmazottai mellett lehetséges vásárlók is, akiket vesztegetéssel és adóelkerüléssel gyanúsítanak. Az ügyészség tájékoztatása szerint a két letartóztatott személy egyikét már szabadon engedték.

A hivatalos bejelentés szerint az eddigi bizonyítékok alapján feltételezhető, hogy Németországban egy, a kamionok és buszok értékesítését felfuttató rendszer működött. A gyanú szerint a törvénytelen módszereket 2002-tól egészen máig alkalmazták. A müncheni ügyészség világossá tette, hogy a két letartóztatott személye egyike sem tagja a járműgyártó jelenlegi igazgatóságának.

A MAN tájékoztatása szerint az eljárásban együttműködik a hatóságokkal.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet