BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább zuhan Románia

Hatodik hónapja csökken a román ipari termelés, az exportpiacok szűkülése miatt a kivitel pedig 20 százalékkal esett vissza.

2009. május 8. péntek, 10:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A márciusi román ipari termelés hatodik hónapja zuhan - év/év alapon 12,1 százalékkal, februárhoz képest pedig 0,7 százalékkal - írja a Bloomberg. Februárban az éves csökkenés 12 százalékos, a havi 0,6 százalékos volt.

A fő ok a nyugat-európai felvevőpiacok szűkülése, főleg az autó-, textil-, és bútoripar esetében. Az ország fő exportőrei, mint a Kraft Romania SA, az ArcelorMittal Romania SA és Dacia SA bezárták több gyárukat, vagy csökkentették termelésüket - az export több mint 20 százalékkal zuhant az évben.

A román kormányzat stagnálást prognosztizál az évre, és csak az IMF 20 milliárd eurós hitelének köszönhetően tudják elkerülni a GDP 4 százalékos visszaesését - a román jegybank két napja csökkentette le irányadó kamatlábát 10 százalékról 9,5 százalékra.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet