A legnagyobb közép-európai olajcég az év első negyedévében nettó 40 millió eurós, azaz részvényenként 14 centes lett, szemben az egy évvel korábbi 446 millió eurós, azaz részvényenként 1,49 eurós profittal. Az OMV eredménye mindössze fele lett a Bloombergnek nyilatkozó elemzők 81 millió eurós várakozásának. A készletek újraértékeléséből származó negatív hatások kiszűrésével 340 millió eurós adózás előtti eredményt közölt a cég, amely szintén elmaradt az egy évvel korábban jelzett 745 millió eurótól.
A kitermelés 3,1 százalékkal esett vissza, napi 308 ezer hordóra, de a 2010-es év egészére is alacsonyabb kapacitással számol a társaság az orosz és az északi-tengeri mezők vártnál gyengébb kitermelése miatt. A cégvezetés a működési környezet nehézségeivel magyarázta a vártnál rosszabb eredményt, amelyet Wolfgang Ruttenstorfer vezérigazgató szerint a Mol 21,2 százalékos pakettjének értékesítésével próbált ellensúlyozni a cég.
Az OMV 37 millió eurós veszteséggel vált meg a Molban megszerzett tulajdonától, amelyet így 1,4 milliárd euróért adott el. Ezzel az osztrák cég feladta az ellenséges felvásárlási tervét a magyar olajvállalattal kapcsolatban.
