A recesszió miatt, az inflációs nyomás enyhült Észtországban - az utóbbi 6 év legalacsonyabb inflációs szintjét érte el áprilisban a balti állam - írja a Bloomberg. A márciusi 2 százalékról, 0,3 százalékra csökkent a fogyasztói árindex - publikálta az észt statisztikai hivatal.
Havi viszonylatban 0,7 százalékkal csökkentek az árak. A havi esés nagyobb lett a vártnál, főleg az élelmiszerárak miatt - kommentálta egy tallini szakértő.
Májusban várhatóan az éves defláció 0,2 és 0,5 százalék között lesz - bocsátkozott előrejelzésekbe a Bloomberg által megkérdezett makroelemző.
Az észt központi bank előrejelzése szerint éves összesítésben 0,4 és 0,6 százalék közötti defláció várható idén - 2010-ben 1,5 és 4 százalék közötti mértékben eshetnek az árak. A központi bank előrejelzései szerint 15 százalékos GDP csökkenés várható 2009-ben.
