BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint bukott az óriásbiztosító

Még mindig veszteséges az AIG, de javuló tendenciát mutat az első negyedéves eredmény.

2009. május 8. péntek, 09:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az American International Group (AIG) tegnapi bejelentése szerint a biztosító az első negyedévben mínusz 4,35 milliárd dolláros eredményt ért el, ami részvényenkénti 1,98 dolláros veszteség - az előző év ugyanezen időszakához képest ez mindenképp jobb eredmény, amikor 7,81 milliárd dolláros veszteségről volt kénytelen beszámolni a vállalat - írja a Marketwatch.

A biztosító a restrukturálás és az adózással kapcsolatos könyvelési költségekkel magyarázza a veszteséget. Az eredmény tartalmazza a 2,63 milliárd dolláros tőkeveszteséget is. A kiigazított eredmény alapján az óriásbiztosító vesztesége 1,6 milliárd dollár, azaz részvényenként 97 cent lett, az egy évvel ezelőtti 3,56 milliárdhoz képest.

A Wall Street Journal korábban 5 milliárd dolláros nettó veszteséget várt a cégtől, amit az teljesíteni tudott, ám a Thomson Reuters konszenzusa szerinti részvényenkénti 6 centes veszteségtől jócskán elmaradt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet