BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még több pénzt önt Amerika a GMAC-be

Timothy Geithner, az USA pénzügyminisztere bejelentette, hogy a kormány további jelentős támogatást fog nyújtani a bajba került GMAC-nak.

2009. május 8. péntek, 20:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Valószínű, hogy a GMAC-nak több tőkére lesz szüksége, az adminisztráció pedig biztosítani fogja ezt az alapvető támogatást - fogalmazott Geithner a Reutersnek. Az amerikai pénzügyi tárca és a szektor szabályozóinak közlése szerint a GM tevékenységét finanszírozó társaságnak 11,5 milliárd dollárra lesz szüksége a tőkehiánya kipótlására. A GMAC az elmúlt hónapokban kereskedelmi bankholdinggá alakult, amelynek lehetősége van például a betétgyűjtésre is, azaz a korábbinál stabilabb finanszírozási hátteret tud nyújtani. Ennek ellenére a stressz teszt szerint a társaságnak jelentős további állami segítségre van szüksége.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet