A Chrysler az Európában jövőre bemutatkozó Alfa Romeo 149-es alvázára épülő autót fog gyártani az USA-ban - jelentette a Bloomberg. A tervek szerint csődvédelem alatt álló autógyártó használható elemeit egy a FIAT - illetve a szakszervezetek és az amerikai, illetve a kanadai állam - tulajdonában lévő vállalat vásárolja ki május végéig, ez fogja átvenni az olasz vállalat négy platformját és két motor-erőátvitel kombinációját.
Az egyelőre nem derült ki, hogy a Chrysler melyük üzemében gyártanák az Alfa-alapú autót, illetve hogy milyen márkanév alatt hoznák forgalomba. Elemzők szerint hiba lenne, ha a Chrysler lényegesen változtatni akarna az olasz dizájnon, ugyanis hiába kiváló egy autó alapja, ha a felépítmény nem tetszik a vevőknek, akkor eladhatatlan lesz.
