BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a Chrysler Romeo

Alfa Romeo-alapú autót fog gyártani a Chrysler.

2009. május 8. péntek, 12:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Chrysler az Európában jövőre bemutatkozó Alfa Romeo 149-es alvázára épülő autót fog gyártani az USA-ban - jelentette a Bloomberg. A tervek szerint csődvédelem alatt álló autógyártó használható elemeit egy a FIAT - illetve a szakszervezetek és az amerikai, illetve a kanadai állam - tulajdonában lévő vállalat vásárolja ki május végéig, ez fogja átvenni az olasz vállalat négy platformját és két motor-erőátvitel kombinációját.

Az egyelőre nem derült ki, hogy a Chrysler melyük üzemében gyártanák az Alfa-alapú autót, illetve hogy milyen márkanév alatt hoznák forgalomba. Elemzők szerint hiba lenne, ha a Chrysler lényegesen változtatni akarna az olasz dizájnon, ugyanis hiába kiváló egy autó alapja, ha a felépítmény nem tetszik a vevőknek, akkor eladhatatlan lesz.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet