BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre nagyobb bajban a jelzálogóriás

Pénteken közzétett gyorsjelentése szerint a Fannie Mae az első negyedévet 23,2 milliárd dolláros veszteséggel zárta.

2009. május 8. péntek, 15:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fannie Mae részvényenként 4,09 dolláros, összesen 23,2 milliárdos bukással zárta az év első három hónapját, ami több mint a tízszerese az előző év azonos időszakában elkönyvelt 2,2 milliárd dolláros (részvényenkénti 2,57 dolláros) veszteségnek.

Az állami felügyelet alá helyezett jelzáloghitel-óriás vezetése szerint 20,9 milliárd dolláros hitelköltségek rontották a mérlegét, valamint további 5,7 milliárd dollárt különített el, hogy fedezze a birtokában lévő kötvények leértékelődését, és 1,5 milliárd dollárt a részvénypozícióiból fakadó veszteségek miatt.

A Fannie Mae vezetése szerint a lakás-, jelzálog- és hitelpiacok hosszan elhúzódó mélyrepülése rontotta a vállalat teljesítményét.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet