A Fannie Mae részvényenként 4,09 dolláros, összesen 23,2 milliárdos bukással zárta az év első három hónapját, ami több mint a tízszerese az előző év azonos időszakában elkönyvelt 2,2 milliárd dolláros (részvényenkénti 2,57 dolláros) veszteségnek.
Az állami felügyelet alá helyezett jelzáloghitel-óriás vezetése szerint 20,9 milliárd dolláros hitelköltségek rontották a mérlegét, valamint további 5,7 milliárd dollárt különített el, hogy fedezze a birtokában lévő kötvények leértékelődését, és 1,5 milliárd dollárt a részvénypozícióiból fakadó veszteségek miatt.
A Fannie Mae vezetése szerint a lakás-, jelzálog- és hitelpiacok hosszan elhúzódó mélyrepülése rontotta a vállalat teljesítményét.
