BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csalódást okozott veszteségével a Commerzbank

Az elemzői előrejelzésekhez képest rosszabb eredményről számolt be a német bank - felemás a Dresdner Bank átvételének egyenlege.

2009. május 8. péntek, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német Commerzbank pénteken 861 millió eurós veszteséget jelentett adó után az első negyedévről, a tavalyi első negyedévi, 280 milliós adózott eredmény után - az elemzők csak 681 milliós veszteséget vártak - írja az MTI-Eco. A nettó kamatbevétel 66 százalékkal, 1,7 milliárd euróra ugrott a Dresdner Bank átvétele és a jónak ítélt kelet-európai üzletmenet miatt az egy évvel korábbi 1,02 milliárdhoz képest, de szintén a Dresdner Bank miatt a sajátszámlás ügyletek egyenlege 523 millió eurós hiányra váltott az egy évvel korábbi, 173 milliós többletről.

A nettó jutalékbevétel 16 százalékkal 850 millió euróra gyarapodott 732 millióhoz képest. Erre az évre nem lehet számszerű előrejelzést adni, de a Commerzbank 2011-ig visszatér a nyereségességhez - írták a beszámolóban. Előzőleg, csütörtökön az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy a német kormány - bankmentő alapja révén - 25 százalékos plusz egy részvényes blokkoló kisebbséget szerezzen a Commerzbankban, 10 milliárd eurós támogatás és tőkeemelés fejében. Cserébe a Commerzbank eladja néhány részlegét, köztük egyeseket a Dresdner Bankból. Tavaly a Commerzbank vesztesége 1,2 milliárd euró volt, a 657 milliós előző évi adózott eredmény után.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet