A március 31-jével végződő pénzügyi évben 437 milliárd jenes (4,4 milliárd dollár) nettó veszteséget könyvelt el a Toyota, szemben az egy évvel korábbi 1,72 ezer milliárd nyereséggel - jelentette a vállalat. Eközben a forgalom 21,9 százalékkal, 26,29 ezer milliárdról 20,53 ezer milliárd jenre esett vissza.
A vállalat a globális kereslet visszaesésével és az erős jen forgalomra gyakorolt hatásával indokolta a veszteséget.
Az adatok napvilágra kerülésével együtt a Toyota papíronkénti osztalékának csökkentését is bejelentette, mely az eddigi 140 jenről 100 jenre mérséklődött.
A vállalat prognózisa szerint a következő, 2010 márciusában végződő pénzügyi évben az értékesítés 1,06 millió darabbal, 6,5 millió darabra esik vissza.
