BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ázsiába költözne a General Motors

A hazainál olcsóbb munkaerő miatt Kínába, Dél-Koreába és Mexikóba telepítené a gyártás egy részét a General Motors.

2009. május 8. péntek, 18:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A The Washington Post pénteki számában megjelent tudósítása arról számolt be, hogy a csak állami injekcióval megmentett, óriási veszteségeket és adósságokat produkáló cég öt év alatt 15 százalékról 23 százalékra emelné a külföldön gyártott autók arányát, új telephelyeket pedig az olcsó munkaerővel rendelkező Mexikóba és ázsiai országokba helyezné ki.

A költségcsökkentés érdekében teendő lépés amerikai munkahelyek megszűnését eredményezné, így vélhetően heves ellenállást vált majd ki a 15,4 milliárd dollár értékű állami hitelből gazdálkodó detroiti céggel szemben.

Az autógyári munkások munkaköltsége Amerikában óránként 54 dollár (11 ezer forint). Ugyanaz Dél-Koreában 22, Mexikóban 10, Kínában pedig 3 dollárnak felel meg.

A General Motors az idei első negyedévben hatmilliárdos veszteséget szenvedett el, a 2004 óta halmozódó adósságállománya jelenleg 88 milliárd dollár értékű. A vállalatnak ez év július 1-ig kell átalakítási tervezetet készítenie, ha ezt a hitelezők nem fogadják el, úgy a cégnek csődvédelmet kell kérnie.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet