BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A britek megkezdték bankjaik kitakarítását

A többségi állami tulajdonba került RBS 857 millió fontos veszteséget jelentett az első negyedévre vonatkozó a közel 5 milliárd fontos veszteség-leírásoknak köszönhetően.

2009. május 8. péntek, 11:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Royal bank of Scotland a tavalyi év első negyedévében 245 millió fontos eredményt közölt. A mostani bukás a banki veszteség-leírásoknak, valamint eszközei értékvesztésének eredménye, amelyek összesen 4,93 milliárd fontra rúgtak. A bevételek 26 százalékos csökkenést követően 9,7 milliárd fontra estek vissza az év első három hónapjában.

Az új vezérigazgató, Stephen Hester szerint a pénzintézet átalakítása folyamatban van, ám korai volna gyors változásokat várni a banktól. Az alacsonyabb kamatszintek és a gazdasági recesszió miatti kamatmarzsok csökkenését ellensúlyozni tudták a cégvezér szerint a globális szinten tapasztalható reménykeltő bevételek.

Az RBS éléről a volt vezérigazgató után most a pénzügyi vezér is távozik - derült ki a hét elején.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet