A Porsche AG bejelentette, hogy megegyezett a Volkswagennel a két autógyártó egyesítéséről. A VW üdvözölte a bejelentést - meglepetésről azért nincs szó, mivel a felek hetek óta tárgyalnak egy integrált autógyártó csoport létrehozásáról. A hír ugyanakkor azt jelenti, hogy a Porsche nem vásárolja fel a VW-t.
A társaság az év elejére 50 százalékos részesedést szerzett szektortársában, amelyet 75 százalékra akart emelni. A VW-törvény miatt azonban - amely vétójogot ad a cég 20 százalékát birtokló Alsó-Szászország tartomány kormányának - ezzel sem került volna irányító pozícióba.
A részleteket a következő hónapokban dolgozzák ki a fő tulajdonosok és a munkavállalók képviselőinek bevonásával. Az új társaságnak - a teherautó-márkákkal együtt - 10 márkája lesz, amiből 9-et a VW visz a házasságba. A Porsche természetesen megőrzi függetlenségét, azaz nem a Skoda Fabia alapjaira fogják építeni a következő generációs utcai versenyautókat.
