BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége az ingyen internetnek?

Rupert Murdoch sajtócézár véget vetne az ingyenes hírszolgáltatásnak.

2009. május 7. csütörtök, 12:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rupert Murdoch sajtómágnás azt nyilatkozta, hogy a tulajdonában lévő News Corp. online újságjait hamarosan fizetőssé tehetik. A jelenlegi üzleti modell, amelyben a hírszolgáltatás a világhálón ingyenes, nem működik, nem képes megtermelni a költségeit. Ezért szerinte hamarosan leáldozik a napja.

Murdoch álláspontját közölte a guardian.co brit internetes site, és elhelyezett alatta egy szavazási lehetőséget a következő kérdéssel: Fizetne-e az internetes újságok olvasásáért. Két nap összesített adatai szerint az igenek aránya 12,6, a nemeké 87,4 százalék.

A cikkhez kapcsolt fórum szokásos anyázós hozzászólásai mellett - például: Ennek az embernek semennyi pénz nem elég? - egy nyomósnak tűnő érv is elhangzott. Az illető arra hivatkozik: pénzbe kerül a széles sávú internet-hozzáférés és az elektromos áram, amit az számítógépe felhasznál, azaz közvetve fizet azért, hogy online tartalmakhoz jusson.

Másrészt biztosan maradnának a neten ingyenes szolgáltatók - akik például tévé- és rádióállomásokról, hírügynökségektől szerzik be híreiket -, ezért aki pénzessé teszi portálját, az az olvasók elvesztését kockáztatja.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet