A brit Barclays Plc nettó nyeresége 15 százalékkal, 1,37 milliárd fontra (2,1 milliárd dollár) nőtt az első negyedévben az egy évvel korábbihoz képest. A bővülés a befektetési banki ágazat jó teljesítményének köszönhető, ami bőven kompenzálta, hogy a gazdasági válság miatt megnövekedett a rosszhitel-állomány.
Az eredmény még szebb - becslések szerint 2,5 milliárd font - lett volna a leírások nélkül. A jó hír hatására 5,2 százalékkal, 303 pennyre, október óta nem látott magasságba emelkedett a hitelválságban alaposan megtépázott pénzintézet részvényeinek árfolyama.
A Barclays csatlakozott a Goldman Sachshoz, a BNP Paribas-hoz és a Crédit Suisse-hez, amelyek ki tudták használni a tőkepiacok feléledését. Szakértők szerint a Barclays Capital jó teljesítménye nyomán a korábban várt duplájára, akár 5 milliárd fontra nőhet a befektetési ágazat profitja.
Felerészben a gazdasági válság, felerészben a káros árfolyammozgások miatt a rossz hitelek állománya 1,29 milliárd fontról 2,31 milliárdra nőtt. A bank arra számít, hogy 2009-ben a hiteleken elszenvedett annualizált veszteségráta a korábban jelzett 1,3-1,5 százalékos sáv felső széléhez lesz közelebb. Az első negyedévben 1,31 százalék volt ez az arány.
