BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdokat önt az oroszoknak a Világbank

Jó pár milliárd dollárt tehet a Világbank az oroszok markába.

2009. május 7. csütörtök, 08:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Világbank miután felülvizsgálta Oroszországra vonatkozó idei GDP-prognózisát és a korábbi 4,5 százalékos zsugorodást 6 százalékra rontotta, nagyobb eséllyel támogathatja majd a világ legnagyobb energia-exportőrének a szociális programjait a következő két évben - mondta Klaus Rohland, a Világbank oroszországi első számú képviselője a Bloomberg tudósítása szerint. Ez az összeg pedig jó pár milliárd dollárt jelenthet majd - tette hozzá.

A fenti folyamatokkal párhuzamosan a GDP-arányos költségvetési hiányra vonatkozó várakozások is megugrottak. Alexszej Kudrin orosz pénzügyminiszter még április végén csak annyit mondott a kérdésről, hogy a deficit nagyobb lehet a hivatalosan várt 7,4 százaléknál. A kölcsönre pont azért van szükség, hogy fedezze a hiányt és a következő három évben ne haladja meg a GDP 3 százalékát. Az évtized során végig szufficites egyenleg az olajár beszakadásából eredő bevételkiesések miatt vált erősen negatívvá.

A Világbank utoljára az orosz válság alatt (1998 augusztusában) adott kölcsönt a keleti országnak 1,5 milliárd dollár értékben. A mostani milliárdokat elsősorban a szociális igények (pl. nyugdíjreform, egészségügyi rendszer) javítására lehetne fordítani - tette hozzá Rohland.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet