Szlovéniában eddig csak éves és féléves matricával lehetett közlekedni a sztrádákon. Az Európai Bizottság többször is figyelmeztette Szlovéniát, hogy vizsgálja felül ezt a rendszert. A tavaly július elsején bevezetett rendszerben az éves matrica 55 euróba, a féléves 35 euróba került. Az új rendszerben megszűnik a féléves matrica, a havi várhatóan 30-35 euró, a hétnapos 15 euró lesz, az éves matrica díja pedig 95 euróra emelik - írta az MTI-eco.
A motorkerékpárosoknak továbbra is a féléves matricát kell megvenniük. A szlovén közlekedési miniszter azt mondta, Ljubljana bízik abban, hogy az Európai Bizottság a kifogásolt díjrendszer átalakítása után szabaddá teszi az ország számára a korábban befagyasztott 88 millió eurós sztrádaépítési támogatást.
