BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lengyelországba is betört az influenza

A H1N1/A inflenzavírussal fertőzöttek száma 1893-ra emelkedett csütörtökre, a járvány már Lengyelországba is betette a lábát.

2009. május 7. csütörtök, 10:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy New York-ból hazatérő lengyel nőnél is azonosították a sertésinfluenza-vírust, ezzel a klinikailag megerősített fertőzöttek száma 1893-ra emelkedett, a járvány a hivatalos adatok szerint immár 24 országban jelen van - írta a Bloomberg. A fertőzés mindössze két hét alatt jelentős utat tett meg Mexikóból és az Egyesült Államokból. Az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) május 14-én ül össze, hogy a speciális ellenanyag gyártásának részleteiről tárgyaljon, hiszen az emberi szervezet szezonális influenza-járványhoz hasonlóan terjedő vírussal szembeni természetes ellenállása igen csekély.

A WHO ellenanyag-kutató részlegének vezetője, Marie-Paule Kieny szerint a gyártók már most készen állnak az ellenanyag termelésének megindítására, ám mivel a járványnak még csak a korai szakaszában vagyunk, annak fejlődése egyelőre megjósolhatatlan, a gyártás megindításáig további információkra van szükség.

A WHO főigazgató-helyettese, Keiji Fukuda szerint a betegség, még ha enyhe lefolyású lesz is, a világ lakosságának egyharmadát érintheti. 

Amennyiben a jelenleg is vizsgált spanyol és brit esetek szükségessé teszik, a WHO kihirdeti a hatos riasztási fokozatot, 1968 óta először. A szervezet megfigyelései arra irányulnak, hogy a vírus megveti-e a lábát Észak-Amerikán kívül, hiszen ez a fertőzés globális terjedését igazolná. 

Az influenzával fertőzött lengyel beteg állapota a jelentések szerint stabil, a vele egy repülőn utazók folyamatos megfigyelés alatt állnak.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet