BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ilyet! Most meg a GM szállna be a Fiatba

A General Motors szemet vetett a Fiat majdnem egyharmadára.

2009. május 7. csütörtök, 09:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A General Motors Corp. azt fontolgatja, hogy latin-amerikai vállalkozásának átadásáért cserébe részesedést kér az olasz Fiatból - jelentette a New York Times. A Fiat a napokban ismertette tervét, miszerint a Fiat Autóból (Fiat, Alfa Romeo, Lancia), a Chryslerből és a GM Europe-ból (Opel/Vauxhall, Saab) összegyúrná a világ második legnagyobb autógyártóját.

Sergio Marchionne, az olasz cég vezérigazgatója korábban jelezte, hogy 10 százalékot átadna a GM-nek, ám az amerikai vállalt főnökei 30 százalékot akarnak a Fiatból - súgták a lapnak az ügyhöz közel álló forrásból. A GM-nél úgy érzik, hogy a latin-amerikai biznisz igen jó alkualapot teremt számukra. A két társaság nem kommentálta a lapértesülést.

Közben az is kiderült, hogy a GM 10 ajánlattevő szándéknyilatkozatát vizsgálja a Saab eladásával kapcsolatban. Ezek között kínai autógyártók, európai befektetőcsoportok és magán-tőketársaságok vannak - jelentette a Reuters.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet