A General Motors Corp. azt fontolgatja, hogy latin-amerikai vállalkozásának átadásáért cserébe részesedést kér az olasz Fiatból - jelentette a New York Times. A Fiat a napokban ismertette tervét, miszerint a Fiat Autóból (Fiat, Alfa Romeo, Lancia), a Chryslerből és a GM Europe-ból (Opel/Vauxhall, Saab) összegyúrná a világ második legnagyobb autógyártóját.
Sergio Marchionne, az olasz cég vezérigazgatója korábban jelezte, hogy 10 százalékot átadna a GM-nek, ám az amerikai vállalt főnökei 30 százalékot akarnak a Fiatból - súgták a lapnak az ügyhöz közel álló forrásból. A GM-nél úgy érzik, hogy a latin-amerikai biznisz igen jó alkualapot teremt számukra. A két társaság nem kommentálta a lapértesülést.
Közben az is kiderült, hogy a GM 10 ajánlattevő szándéknyilatkozatát vizsgálja a Saab eladásával kapcsolatban. Ezek között kínai autógyártók, európai befektetőcsoportok és magán-tőketársaságok vannak - jelentette a Reuters.
