BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

General Motors: fele bevétel, dupla veszteség

Csaknem az egy évvel korábbi duplájára emelkedett a General Motors Corp. vesztesége az idei első negyedévben, miközben az árbevétele közel a felére esett vissza - derül ki az autógyártó most közzétett gyorsjelentéséből.

2009. május 7. csütörtök, 14:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nettó veszteség 5,98 milliárd dollár lett - szemben az egy évvel korábbi 3,3 milliárddal - , az árbevétel pedig 47 százalékkal 22,4 milliárd dollárra esett vissza; a GM összesen 903 ezer autót gyártott 2009 első három hónapjában szerte a világon. Az egy részvényre jutó veszteség 9,66 dollár, ez jobb eredmény a Bloomberg 10,97 dolláros elemzői várakozásánál.

Az USA kormányzatától kapott 15,4 milliárd dollárnyi támogatásból 10,2 milliárd dollárt használt el a társaság az első negyedévben, amelynek során nem sikerült szövetségi támogatást szereznie átszervezési programjához; most június elsejéig kell megállapodnia mind a szakszervezetekkel, mind a hitelezőkkel egy a csődeljárás elkerülését szolgáló programról, amelynek keretében több mint 40 milliárd dollárnyi adósságtól kellene megszabadulnia.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet