A belga-amerikai Anheuser-Busch InBev NV, a világ legnagyobb sörgyártója a tavalyi kétszeresére, 716 millió dollárra növelte nettó nyereségét az első negyedévben. Az elemzők 484 milliót vártak. A bejelentés után 10 százalékkal ugrott meg a vállalat részvényeinek árfolyama a brüsszeli tőzsdei kereskedésben.
A társaság elődje, az InBev tavaly vásárolta fel 52 milliárd dollárért az amerikai Anheuser-Buscht, amivel betört a világ legnagyobb és legtöbb profitot hozó sörpiacára. Ennek fontosságát azzal is jelzi, hogy euróról átállt dollárelszámolásra.
Az elemzők egyébként utólag is jó döntésnek tartják a fúziót, amelynek eredményeként a vállalat fele-fele részben fejlett, illetve feltörekvő országokban bonyolítja le forgalmát. Ez egészséges arány, lehetővé teszi, hogy valahonnan mindig csordogáljon a jövedelem a cég korsójába.
Az eladott sör mennyisége majdnem egy százalékkal nőtt - a felvásárlást figyelmen kívül hagyva -, az USA-ban és Brazíliában növekvő eladások bőven kompenzálták az európai visszaesést. Elemzők erős kezdésről beszélnek, miközben a vállalat konkurensei viszonylag gyenge első negyedévet zártak.
