BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Viszik az autót a németek

A német autópiacot továbbra is erősen tolja a roncsprémium.

2009. május 6. szerda, 12:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Németországban 19 százalékkal, 380 ezer darabra emelkedett az eladott új autók száma az egy évvel korábbihoz képest áprilisban - idézte a BBC a VDA autóipari szövetség adatait. Az öreg autók cseréjét segítő állami árkiegészítés (roncsprémium) eszerint továbbra is erősen tolja az eladásokat, igaz, márciusban 40 százalékos ugrást köszönhettek ennek a kereskedők.

Az a német vevő, aki több mint 9 éves autóját lecseréli, 2500 eurót kap ajándékba az államtól - ki tudna ennek ellenállni? A kormány úgy döntött, hogy a programot meghosszabbítja az év végéig. Németország ennek köszönhetően lényegében az egyetlen világos pont Európa sötét újautó-térképén: Franciaországban 7, Olaszországban 7,5 százalékkal zuhantak az eladások áprilisban.

Ugyanakkor a német autóiparnak már nincs oka az örömre. A nemzetközi piacok beszűkülése ugyanis 48 százalékkal vetette vissza az exportot a múlt hónapban 2008 áprilisához képest, a termelés 34 százalékkal zuhant.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet