BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb dollár-tízmilliárdok a bankoknak

A sajtóhírek szerint a Bank of America 34 milliárd dollárt kap az államtól.

2009. május 6. szerda, 08:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A holnap megjelenő stresszteszteredmények szerint a Bank of America újabb 34 milliárd dolláros állami tőkeinjekciót kap - jelentette a Bloomberg az ügyhöz közel álló forrásra hivatkozva. A Citigroupnak kisebb összegre lesz szüksége, mivel már eldöntötte, hogy az állam elsőbbségi részvényekből álló csomagját törzsrészvényekre cseréli. A JP Morgan Chase állítólag nem szorul újabb kormányzati segítségre.

A friss pénzt igénylő bankok a kormány reményei szerint képesek lesznek ezt megszerezni új részvények kibocsátásával vagy meglévő kötelezettségeik átalakításával vagy elcserélésével - mondta tegnap Ben Bernanke kongresszusi meghallgatásán. Ezzel egyidejűleg vannak olyan bankok is, amelyek vissza akarják fizetni az államtól korábban kapott pénzt. Ezeknek a kiszivárgott hírek szerint bizonyítaniuk kell, hogy a működésükhöz szükséges forrásokat a betétbiztosítási alap (FDIC) garanciája nélkül is meg tudják szerezni a tőkepiacokról

A BoA és a Citi nem kommentálta az értesüléseket. Az előbbi vezetői nem mentek bele a stresszteszttel kapcsolatos kérdésekbe a bank múlt heti közgyűlésén, azt mondták elemzőknek: a legkevésbé sincs szükségünk további tőkére. A BoA a China Construction Bankban lévő részesedése eladását fontolgatja. A Citi, amely eddig a legnagyobb állami tőkeinjekciót kapta, 2,5 milliárd dollárt remél japán brókercége eladásából és 5,8 milliárdot a Morgan Stanleyvel közös vállalkozások idő előtti lezárásától.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet